Uroczyste otwarcie nowej siedziby ŚDS

Burmistrz z podopiecznymi ŚDS
Autor:
M. Konieczka

Dzisiaj, niespełna pół roku od podpisania umowy dotyczącej dofinansowania ośrodków wsparcia, nowy dom ŚDS oficjalnie został oddany we władanie jego mieszkańcom.

W czerwcu Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podpisał umowę z Burmistrzem Lubska Januszem Dudojciem, której efektem było dofinansowanie w kwocie 930 270 zł, na stworzenie nowej siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubsku, który od tej chwili mieści się na parterze w części budynku przy al. Wojska Polskiego 2a, sąsiadując z funkcjonującym Klubem Senior+, który swoją działalność zawdzięcza również wsparciu Wojewody Lubuskiego.

Nowe miejsce to nowe możliwości. Zwiększona powierzchnia użytkowa pozwoli na rozszerzenie programu związanego z rehabilitacją i rozwojem.

Sąsiedztwo z jednostkami kultury i sportu, tj. Biblioteką, Lubskim Domem Kultury, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, stwarzają warunki do łatwiejszej współpracy, co pozytywnie wpłynie na adaptację i funkcjonowanie w środowisku.
Otwarcie placówki odbyło się z udziałem Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Jacka Kurzępy, Burmistrza Lubska Janusza Dudojcia, Wykonawcy - właściciela Zakładu Budowlanego z Żar Wacława Bryczkowskiego, Radnych Rady Miejskiej w Lubsku, ks. kan. Mariana Bumbula, przedstawicieli: Urzędu Miejskiego, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, ŚDS, WTZ, Członków Klubu Senior + oraz Stowarzyszeń.

Burmistrz podziękował za współpracę wszystkim zaangażowanym przy tym złożonym i niełatwym w realizacji projekcie. Odczytał również list przekazany przez Wojewodę Lubuskiego, który pogratulował dobrze wykorzystanych środków, przeznaczonych na otwarcie nowej siedziby ŚDS, która znacząco poprawi warunki do pracy i rozwoju zarówno podopiecznych domu jak i pracowników.

Poseł Jacek Kurzępa podkreślił, że inwestycja ta powstała pomimo ciężkiej sytuacji w jakiej znalazła się Gmina. Pogratulował Burmistrzowi odwagi , determinacji i siły, że pomimo wielu przeciwności, aktów i przejawów niezrozumienia z uporem realizuje to, co jest ważne dla mieszkańców i miasta. Jednocześnie życzył nam, by wsparcie i współpraca budowały nasze miasto i nas samych. Jesteśmy częścią miejsca w którym żyjemy, więc powinniśmy wspólnie dbać o jego rozwój.

Nowy Dom został poświęcony, a jego nowi mieszkańcy obiecali, że będzie on miejscem pełnym radości, uśmiechu, współpracy, życzliwości i wzajemnego wsparcia, które przyczyniają się do budowy dobrych relacji, dając szczęście i poczucie wspólnoty.

Na ręce Pani Anny Jurkowskiej Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy złożono gratulacje i prezenty.

Dziękujemy władzom Województwa Lubuskiego, wykonawcy, pracownikom wszystkich jednostek zaangażowanych w pracę nad projektem, ludziom życzliwym i otwartym na innych i ich potrzeby.

Mieszkańcom nowego domu życzymy, by był on miejscem z dobrą energią, którą oni sami niewątpliwie posiadają, do którego chce się wracać jak do siebie.

Kategoria treści:

Urząd Miejski w Lubsku
Plac Wolności 1
68-300 Lubsko
telefon:  68 457 61 01, 457 61 15
fax:  68 457 61 00

Rachunek Bankowy Gminy:
PKO Bank Polski
Nr rachunku:

Godziny otwarcia Urzędu:
Poniedziałek 7:30-17:00
Wtorek, środa, czwartek 7:30-15:30